PROPONOWANE SCENARIUSZE

DEATHMATCH

Najlepsza propozycja na początek dobrej zabawy. Idealna rozgrzewka, sposób na rozpoznanie terenu a dla osób które pierwszy raz mają przyjemność obcowania z rozgrywką paintballową świetny sposób na przyzwyczajenie się do specyfiki tej gry.

 

DWIE FLAGI

Jest to podstawowy scenariusz realizowany podczas większości gier paintballowych. Spora część scenariuszy to zmodyfikowane wersje tej gry. Zasady są proste, w grze bierze udział dowolna liczba graczy podzielona na dwa zespoły. Każdy zespół posiada swoją flagę. Grę rozpoczynają wszyscy zawodnicy w swoich bazach, na wcześniej ustalony znak. Trafienie zawodnika kulką, kończy jego grę w danej rundzie i obliguje go do zejścia z pola gry. W sytuacji w której trafiony zawodnik niósł flagę, musi ją pozostawić w miejscu w którym został wyeliminowany, podnieść rękę oznaczającą trafienie i niezwłocznie wyjść poza teren rozgrywki. Trafienie oznacza również, że dany zawodnik nie ma prawa podpowiadać, instruować ani zdradzać pozycji przeciwnika pozostałym graczom swojej drużyny. Wygrywa drużyna która zdobędzie flagę przeciwnika i bezpiecznie doprowadzi ją do swojej bazy.

OCHRONA PREZYDENTA

Gra na której bazuje wiele rozgrywek komputerowych. Gracze podzieleni zostają na terrorystów i ochronę prezydenta. Jeden gracz zostaje określony mianem prezydenta. Ustalany jest punkt A (startowy) i B (docelowy) rozgrywki. Zadaniem jednej drużyny jest eskortowanie prezydenta z punktu A do punktu B w taki sposób aby nie został on trafiony. Terroryści natomiast mają pole do przygotowania dobrze przemyślanej zasadzki. W tej grze nie ważne ilu zginie, ważne że prezydent przeżyje.

TERMINATOR

Jedna lub dwie osoby otrzymują po 200 kulek i ukrywając się na polu gry. Pozostali otrzymują do dyspozycji po 50 kulek a ich zadaniem jest znalezienie i wykończenie ukrywających się graczy. Każdy z terminatorów otrzymuje po trzy życia, pozostali tylko po jednym.