Sport jako sposób na odstresowanie? Wiosną postaw na paintball!

Od dawna wiadomo, że sport jest jednym z najskuteczniejszych leków na stres. Wysiłek wpływa na zmniejszenie poziomu kortyzolu, czyli hormonu stresu. Podczas uprawiania sportu w naturalny sposób wydzielane są serotonina i norepinefryna – składniki leków antydepresyjnych. Powstają także endorfiny, zwane hormonami szczęścia, odpowiedzialne za dobry nastrój i zmniejszenie odczuwanego bólu. Według badań oceniających częstość występowania stresu, oraz sposobów radzenia sobie z nim, blisko połowa respondentów przyznaje, że odpowiednie wypełnienie czasu przez sport przyczynia się u nich do redukcji stresu.

Dlaczego paintball?

Dobrym sposobem na odstresowanie jest udział w rozgrywce paintballowej. Jest to gra dla każdego, mająca dobroczynny wpływ na kondycję. Taka forma zabawy nie dość, że generuje zdrowy wysiłek fizyczny, to w prosty sposób pozwala dać upust emocjom i obniżyć poziom stresu, negatywnie oddziałującego na cały organizm. Gra w paintball sprzyja także spalaniu kalorii i pomaga uzyskać szczupłą sylwetkę. Wiosna przynosi coraz lepszą pogodę i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu – to dobry czas na mecze paitballowe.

Dodatkowo ruch pod gołym niebem wzmacnia odporność i dotlenia organizm, przynosząc mu szereg zdrowotnych korzyści. Jeżeli mamy ochotę zagrać w paintball, nie ma już konieczności organizowania wyjazdu poza miasto. Oferujemy udział w rozgrywce w centrum Warszawy. Dzięki dobrze skomunikowanej okolicy każdy bez problemu może skorzystać z zalet, jakie gwarantuje uczestnikom udział w meczu paintballowym.

Regularnie uprawiana aktywność fizyczna, zwłaszcza na świeżym powietrzu, w znaczący sposób pomaga radzić sobie z negatywnymi emocjami i stresem, które towarzyszą nam na co dzień. Warto poświęcić chociaż godzinę czy dwie tygodniowo, by odstresować się w zdrowy sposób.